Kría, Chaluha, Alka..

Jak už jsem napsal ve stránce věnované typickému islandskému ptáku – papuchalku, fotografování ptactva či zvířeny obecně, není mojí doménou. Ale, když už je člověk po tolikáté na Islandu a ti ptáci doslova „lezou“ tedy létají přímo před objektiv, tak nepokusit se je vyfotografovat by byl asi hřích. Tak tady jsou další tři.

Rybák dlouhoocasý, islandsky Kría, je pták docela malý, ale v době hnízdění hodně agresivní a i lidem nebezpečný. Je-li člověk poblíž hnízdiště, tak nalétají v hejnech jak za války kotláři na lokomotivy a jejich velkou radostí je, když vás klovnou do hlavy. Trochu pomáhá hůlka, kterou máte vztyčenou nad hlavou, ale někdy ani to ne. Ale jak je vidět z fotek, pták je to docela fotogenický.

Chaluha velká – pokud sedí v trávě není nepodobná velké koroptvi (omlouvám se chaluze i koroptvi), ale jakmile vzlétne a roztáhne křídla, tak je opravdu úžasná. No, posuďte sami… A je třeba dodat, že zvyk klovat lidi do hlavy má také.

A poslední – Alka malá. Ta není tak často vidět, aspoň já ji mnohokrát nespatřil. A ty fotografie na konci galerie jsem pořídil téměř před 20 roky, kdy mi jeden párek takhle hezky pózoval na skalním útesu Látrabjarg na nejzápadnějším cípu Islandu.

Kliknutím na kterýkoli obrázek v galerii si ho otevřete na celou obrazovku a šipkami se můžete posouvat k těm fotkám, které se Vám lidí nejvíc…